February

  
Tue 2.19
Grateful Shred

Relix Presents: Go East Part II

Grateful Shred

featuring Mad Alchemy Liquid Lights

with very special guest Mapache

8:00 pm

Wed 2.20
Thu 2.21
Fri 2.22
Root Shock + The Big Takeover

DSP Shows

Root Shock + The Big Takeover

9:00 pm

Sat 2.23
Kyra Skye, Lady D, Vee Da Bee, East Coast Summit, Quail

Planned Parenthood of Southern Finger Lakes Benefit Show:

Kyra Skye

Lady D

Vee Da Bee

East Coast Summit

Quail

8:00 pm

Sun 2.24
The Wailers

DSP Shows

The Wailers

The Medicinals

DJ Mike Judah

8:00 pm

Mon 2.25
Tue 2.26
Wed 2.27
Thu 2.28
Blackalicious

DSP Shows

Blackalicious

No-Comply

8:00 pm

  

March

     
Fri 3.1
Blues & Brews With Dan Paolangeli

Blues & Brews With Dan Paolangeli

City Limits

6:00 pm

Free

Dead Night: Planet Jr

Dead Night: Planet Jr

9:00 pm

Tickets
at the Door

Sat 3.2
Sun 3.3
Mon 3.4
Tue 3.5
Wed 3.6
Thu 3.7
Fri 3.8
Caamp: Strawberries Tour

DSP Shows

Caamp: Strawberries Tour

Parker Louis

8:00 pm

Sat 3.9
Dark Hollow

DSP Shows

Dark Hollow

9:00 pm

Sun 3.10
Mon 3.11
Tue 3.12
Wed 3.13
Thu 3.14
Lucy Dacus

DSP Shows

Lucy Dacus

Mal Blum

Fenne Lilly

8:00 pm

Fri 3.15
Bombino

DSP Shows

Bombino

Dead Messengers

9:00 pm

Sat 3.16
Justin Roeland and Nightswimmers, Lady D and The Shadow Spirits, The Shallows

DSP Shows

Justin Roeland and Nightswimmers

Lady D and The Shadow Spirits

The Shallows

8:00 pm

Sun 3.17
Mon 3.18
Amirtha Kidambi - Elder Ones

Ithaca Underground Presents:

Amirtha Kidambi - Elder Ones

Desmond Bratton

BRIAN!

Dara Anissi

7:30 pm

All Ages

Tue 3.19
Wed 3.20
Thu 3.21
Fri 3.22
Sat 3.23
Sun 3.24
Mon 3.25
David Archuleta

DSP Shows

David Archuleta

7:00 pm

All Ages

Tue 3.26
Jukebox the Ghost & The Mowgli's

Making Friends Tour

Jukebox the Ghost & The Mowgli's

Twin XL

8:00 pm

Wed 3.27
Thu 3.28
Fri 3.29
Deadgrass

DSP Shows

Deadgrass

8:00 pm

Sat 3.30
Sun 3.31
      

April

 
Mon 4.1
Tue 4.2
Wed 4.3
Thu 4.4
Fri 4.5
Scary Pockets

DSP Shows

Scary Pockets

8:00 pm

Sat 4.6
The Nth Power

DSP Shows

The Nth Power

8:00 pm

Sun 4.7
Mon 4.8
Tue 4.9
Wed 4.10
Thu 4.11
Turkuaz

DSP Shows

Turkuaz

8:00 pm

Fri 4.12
The Commonheart

DSP Shows

The Commonheart

8:00 pm

Sat 4.13
An Evening with The Church: Starfish 30th Anniversary Tour

DSP Shows

An Evening with The Church: Starfish 30th Anniversary Tour

8:00 pm

Sun 4.14
Mon 4.15
DakhaBrakha

DSP Shows

DakhaBrakha

8:00 pm

Tue 4.16
Wed 4.17
Squirrel Nut Zippers

DSP Shows

Squirrel Nut Zippers

8:00 pm

Thu 4.18
Papadosio: Content Coma Spring Tour 2019

DSP Shows

Papadosio: Content Coma Spring Tour 2019

Cycles

8:00 pm

Fri 4.19
Black Castle

DSP Shows

Black Castle

Lucas Ashby’s Brain Trust of Big Mean Sound Machine

9:00 pm

Sat 4.20
Sun 4.21
Mon 4.22
Tue 4.23
Wed 4.24
Thu 4.25
The Brother Brothers

DSP Shows

The Brother Brothers

Alan Rose

8:00 pm

Fri 4.26
Sat 4.27
The Blind Spots' Diaper Jam!

DSP Shows

The Blind Spots' Diaper Jam!

9:00 pm

Sun 4.28
Mon 4.29
Tue 4.30
    

May

   
Wed 5.1
Thu 5.2
Twin Peaks

DSP Shows

Twin Peaks

Post Animal

8:00 pm

Fri 5.3
The Drums

DSP Shows

The Drums

Tanukichan

8:00 pm

Sat 5.4
Sun 5.5
Mon 5.6
Tue 5.7
Wed 5.8
Thu 5.9
Fri 5.10
Sat 5.11
Sun 5.12
Mon 5.13
Tue 5.14
Xiu Xiu

DSP Shows & Ithaca Underground Present:

Xiu Xiu

8:00 pm

All Ages

Wed 5.15
Thu 5.16
Fri 5.17
Sat 5.18
Henry Jamison

DSP Shows

Henry Jamison

Saint Sister

8:00 pm

Sun 5.19
Mon 5.20
Tue 5.21
Wed 5.22
Thu 5.23
Damien Jurado

DSP Shows

Damien Jurado

Anna St. Louis

8:00 pm

Fri 5.24
Sat 5.25
Sun 5.26
Mon 5.27
Tue 5.28
Wed 5.29
Thu 5.30
Fri 5.31
 

June

      
Sat 6.1
Sun 6.2
Mon 6.3
Tue 6.4
Wed 6.5
Thu 6.6
Fri 6.7
Start Making Sense: A Tribute to Talking Heads

DSP Shows

Start Making Sense: A Tribute to Talking Heads

Dead Letter Office: Tribute to R.E.M.

9:00 pm